Kūno šveitiklis:

 1. Veikia mechaniškai: Kūno šveitikliai veikia smulkių, fizinių dalelių pagrindu, tokių kaip cukrus, druską, kavos tirščiai arba bambuko granulės, kad pašalintų negyvas odos ląsteles ir nešvarumus nuo odos paviršiaus. Šveitimo procesas yra fizinis, o ne cheminis.
 2. Skirtas visiems odos tipams: Kūno šveitikliai yra universalesni nei eksfoliantai, nes jie tinka naudoti beveik visiems odos tipams. Vis dėlto, jie nėra rekomenduojami žmonėms su labai jautria arba pažeista oda, kadangi gali sukelti sudirgimą.
 3. Dažniausiai drėkina odą: Dauguma kūno šveitiklių turi drėkinančių ingredientų, tokių kaip aliejai, kurie padeda išlaikyti odos drėgmę po šveitimo.

Kūno šveitiklių privalumai:

  • Švelnus odos valymas;
  • Greitas ir paprastas naudojimas;
  • Gali pagerinti kraujotaką ir limfos tekėjimą;
  • Tinka visiems odos tipams;

Kūno šveitiklių trūkumai:

 • Gali būti pernelyg šiurkštus jautriai odai;
 • Ne visada gali efektyviai pašalinti gilias odos problemas, pvz.: užsikimšusias poras;

Eksfoliantas:

 1. Veikia chemiškai: Eksfoliantai veikia chemiškai, naudodami ingredientus, tokius kaip alfa-hidroksirūgštys (AHA) ir beta-hidroksirūgštys (BHA), kurios skatina negyvų odos ląstelių atsiskyrimą nuo odos paviršiaus. Šis procesas yra švelnesnis nei mechaninis šveitimas.
 2. Skirtas tam tikriems odos tipams: Eksfoliantai gali būti labai veiksmingi, tačiau jie nėra skirti visiems odos tipams. Pavyzdžiui, BHA rūgštys yra geresnės riebiai odai, nes jos gali prasiskverbti į poras ir išvalyti sebumo perteklių, o AHA rūgštys yra geresnės sausai odai, nes jos turi drėkinančių savybių.
 3. Gali reikalauti laiko, kad pastebėtumėte rezultatus: Kadangi eksfoliantai veikia chemiškai, jų naudojimo rezultatai gali pasireikšti lėčiau nei naudojant kūno šveitiklius. Paprastai rekomenduojama naudoti eksfoliantus kelis kartus per savaitę ir atidžiai stebėti odos reakciją.

Kūno eksfoliantų privalumai:

  • Gali efektyviai pašalinti gilias odos problemas, pvz.: užsikimsusias poras ar pigmentaciją;
  • Tinka naikinti spuogus, nes BHA rūgštys gali giliai prasiskverbti į poras;
  • Skatina kolageno gamybą ir odos atsinaujinimą;
  • Gali mažinti raukšles ir gerinti odos tekstūrą;

Kūno eksfoliantų trūkumai:

 • Gali sukelti odos sudirgimą, ypač jautriems odos tipams;
 • Reikalauja laiko ir nuoseklumo, kad pasiektumėte geriausių rezultatų;
 • Naudojamas per dažnai gali sukelti odos sausumą ar sudirginimą;

Kaip pasirinkti tinkamą produktą?

  1. Nustatykite savo odos tipą: Prieš pradedant naudoti bet kurį iš šių produktų, svarbu žinoti savo odos tipą. Tai padės jums pasirinkti tinkamą produktą, atsižvelgiant į jūsų poreikius.
  2. Apsvarstykite savo odos būklę ir jautrumą: Jei turite labai jautrią arba pažeistą odą, kūno šveitikliai gali būti per šiurkštūs. Tuo atveju galbūt turėtumėte naudoti švelnesnius eksfoliantus, kadangi jie gali būti mažiau dirginantys.
  3. Išbandykite produktą: Prieš pradedant naudoti naują produktą, išbandykite jį mažame odos plotelyje, kad pamatytumėte, kaip jūsų oda reaguoja į produktą. Jei nepastebėsite jokio dirginimo ar nepageidaujamų reakcijų, galite tęsti produkto naudojimą.
  4. Atkreipkite dėmesį į naudojimo instrukcijas: Nepriklausomai nuo to, ar naudojate kūno šveitiklį, ar eksfoliantą, svarbu laikytis produkto naudojimo instrukcijų, kad pasiektumėte geriausius rezultatus.

Apibendrinant, kūno šveitikliai ir eksfoliantai yra du skirtingi produktai, skirti švelniai pašalinti negyvas odos ląsteles ir atnaujinti odą. Kūno šveitikliai yra fizinių smulkių dalelių pagrindu veikiantys produktai, o eksfoliantai veikia chemiškai, naudodami AHA ir BHA rūgštis. Svarbu nustatyti savo odos tipą ir būklę, kad galėtumėte pasirinkti tinkamiausią produktą savo poreikiams.